Hledáte automobil za výhodnou cenu, ale současná nabídka autobazarů vás neoslovila? Máme pro vás další řešení. Co takhle se podívat na zabavené leasingové vozy? Jaké výhody a nevýhody má jejich pořízení?

Co vědět před koupí zabaveného leasingového auta?

Zabavená auta z leasingu jsou většinou ve velmi dobrém technickém stavu, neboť podléhají pravidelným servisním prohlídkám u autorizovaných servisů. Většinou se jedná o vozidla, která nejsou příliš stará, nemají velký počet najetých kilometrů a které nebyl původní nájemce již schopen splácet nebo se provinil nějakým způsobem proti leasingové společnosti (např.: pozdní hrazení splátek). Ty se většinou snaží těchto zabavených aut co nejdříve zbavit a často je nabízejí hluboko pod cenou.

Pokud se rozhodnete k pořízení si takového vozidla, měli byste si být jisti, že byla řádně ukončena smlouva s původním nájemcem. V opačném případě by vám mohl soud vůz odebrat a vy byste museli vymáhat peníze od leasingové společnosti, v případě že byste již řádně platili za něj leasingové splátky.

Převládají výhody

Mezi zabavená leasingová auta se většinou řadí luxusní modely nebo modely vyšší střední třídy. Jestliže jste natrefili na finančně zajímavou nabídku, měli byste ji využít. Získáte sice ojetý vůz, ale za podstatně nižší cenu než byste jej pořídili v autobazaru nebo od soukromého prodejce. Další nespornou výhodou je, že se nemusíte obávat skrytých vad, nebo že by byl vůz v minulosti bouraný. Leasingová společnost vám musí poskytnout veškeré informace o jeho skutečném technickém stavu, neboť vůz byl pravidelně servírován. Pro vás jako kupujícího bude nespíš rozhodujícím faktorem právě cena. Sice po podpisu budete muset splácet pravidelné leasingové splátky, měli byste však vzít v úvahu, že několik splátek již bylo uhrazeno a vy „jen“ doplatíte zbytek. Jejich cena je opravdu nízká, mnohdy až o čtyřicet procent z tržní ceny.

Majitelem až po úplném splacení leasingu

Jak nepochybně víte, majitelem vozidla je až do uhrazení poslední splátky leasingová společnost. Tedy po celou dobu, co nájemce auto splácí. Ten nemá k dispozici velký technický průkaz automobilu, ale pouze jeho kopii.

Výběr zabavených aut je více než široký. Nabízejí je nejen leasingové společnosti, ale i autobazary či autorizované prodejny.  V nabídce naleznete vozy různých značek, i těch luxusních jako je například Volkswagen nebo Audi. Když je auto zabaveno, prochází kompletní prohlídkou v autorizovaném servisu a díky nízkému počtu najetých kilometrů se jeho pořízení vyplatí.

Odkoupení může probíhat dvěma způsoby. Buď můžete převzít leasing po původním nájemci s tím, že auto zůstane stále ve vlastnictví společnosti, nebo zaplatit za automobil v hotovosti či převodem.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.