Jestliže jste se rozhodli pořídit si ojetý automobil, nemusíte pátrat jen v nabídce autobazarů. Jednou z možností je vybrat si ze zabavených vozidel z operativního leasingu, jež představují specifický segment trhu. Pořízení si takového vozidla představuje celou řadu výhod.

Důvod zabavení auta na leasing

Ve většině případů se jedná o kvalitní, luxusní auta vyšší střední třídy, které jejich původní majitel nebyl schopen splácet. Nebo se nějakým jiným způsobem provinil proti leasingové společnosti, od které měl po dobu leasingu auto v nájmu. Jelikož je po celou dobu leasingu automobil ve vlastnictví leasingové společnosti, má právo odebrat vozidlo v případě prodlení či nesplácení leasingových splátek.

Proč si pořídit zabavené auto z leasingu

Hlavním lákadlem k pořízení si zabaveného automobilu z leasingu je nepochybně jeho nízká cena. Pro leasingové společnosti představují zabavená vozidla pouze vázané peníze a chtějí je co nejrychleji prodat (ceny těchto vozů bývají pod obvyklou tržní cenou a to až o čtyřicet procent). Další jejich nespornou výhodou je jejich dobrý technický stav. Většinou nebývají tato auta nijak zvlášť opotřebená, nehavarovaná, a navíc s povinnými servisními prohlídkami.

Pozor na transparentnost mezi původním nájemcem vozu a leasingovou společností

Ovšem je dobré si ověřit, jestli spor s původním majitelem (tedy s nájemcem, který platil leasing, avšak automobil mu byl odebrán pro porušení smlouvy) byl ukončen. Je možné, že v případně stále trvajícího sporu může dát soud za pravdu původnímu nájemci vozu a automobil mu budete muset odevzdat a peníze pak požadovat zpět od leasingové společnosti, která vám vůz prodala. Z tohoto důvodu je důležité, aby při výběru a kupování zabaveného auta z leasingu byl naprosto transparentní jeho původ a vyřešeny všechny předchozí závazky či zástavní práva.

Výhody pořízení zabaveného auta z leasingu

Jestliže ještě stále váháte, připomeňte si hlavní výhody – je to především nízká cena, vůz procházel pravidelnými servisními prohlídkami, má malý počet najetých kilometrů, k dispozici dostanete veškeré doklady včetně servisní knížky a v neposlední řadě je to jasný původ auta. Nabídku zabavených aut si můžete prohlédnout na příklad na www.zabavena-auta.cz nebo www.dsleasing.cz.

Pokud jste si už někdy pořizovali automobil na leasing, nepochybně víte, že po celou dobu splácení je auto stále majetkem leasingové smlouvy. Nemáte k dispozici jeho velký technický průkaz, nemůžete vůz prodat. Zákon stanovuje, že pokud se auto stále majetkem leasingové společnosti, musí být vozidlo pravidelně servisováno v autorizovaných servisech dané značky. Nákupem zabaveného auta z leasingu si tak můžete být jistí, že není nijak poškozené, a pokud by bylo bourané, budete o této skutečnosti předem informováni. Takto zabavená auta představují relativně snadnou cestu za vaším vysněným vozem.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,
  1. Brož says:

    Dobrý den, měl bych zájem o dodávku z leasingu. Děkuji Brož

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.