Vrácený leasing představuje jednu z možností, jak si pořídit ojeté vozidlo za výhodnou cenu. Vrácené automobily z leasingu jsou v naprosté většině kvalitní vozy, pravidelně servisovány, u kterých máte navíc možnost získat je velmi levně. Proč dochází k vrácení leasingu a o jaké vozy se jedná?

Příčiny vrácení leasingu

zabavení auta z leasingu dochází většinou tehdy, když se původní „majitel“ proviní nějakým způsobem vůči leasingové společnosti, ve většině případů k tomu dochází tehdy, pokud opakovaně nesplácel leasingové půjčky. Společnost má právo zabavit takovýto vůz, protože až do splacení poslední leasingové splátky je vůz v jejím vlastnictví. Další možností jsou vozy z ukončeného operativního leasingu.

Technicky kvalitní vozy

Vrácená vozidla z leasingu bývají v dobrém technickém stavu, neboť až do uhrazení všech splátek musí být pravidelně servisována v oficiálním autoservisu. „Majitel“ tedy musel s tímto vozem pravidelně dojíždět na servisní prohlídky. Nemusíte se tedy obávat, že by byl vůz ve špatném technickém stavu. Avšak u vozů z operativního leasingu byste měli brát v úvahu, že již mají najeto značné množství kilometrů, neboť se ve většině případů jedná o firemní automobily, tudíž jsou využívány více než vůz na běžné ježdění.

Kdo dřív příjde, dřív bere

O vozidla z vráceného leasingu je velký zájem. Důvod je jasný – jedná se o kvalitní auta, která jsou pravidelně servisována a navíc za výhodnou cenu. Pokud si chcete pořídit takové vozidlo, je třeba pravidelně sledovat nabídky a potom rychle jednat, neboť poptávka je vysoká. Někdy se tyto vozy neprodávají ani veřejně, ale například v dražbách.

Zkontrolujte, co kupujete

Objevili jste výhodnou nabídku na pořízení si vozu z vráceného leasingu? I přes pravidelné servisní prohlídky byste si měli řádně zkontrolovat jeho technický stav, abyste nebyli po nákupu nemile překvapeni. A jestliže vozům příliš nerozumíte, přizvěte si s sebou někoho, kdo vám automobil prohlédne ještě dřív, než podepíšete smlouvu. Pozdější reklamace totiž nikdy nejsou snadnou záležitostí. Pokud si vůz hodláte pořídit v dražbě, vždy bývá vyhrazen jeden den, kdy si můžete prohlédnout jeho technický stav.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.