Převzetí leasingu vozidla bez odstupného představuje snadnou cestu k získání vysněného auta. Na internetu se podobné nabídky množí nejen od soukromníků, ale i od autobazarů. Přemýšlíte o převzetí leasingu? Stačí si pohlídat některé náležitosti a domů si můžete vést prakticky nový vůz. A jako bonus – za podstatně nižší cenu.

Původní majitelé automobilů často nabízejí přenechání leasingu bez odstupného. Co to znamená? V leasingové smlouvě dojde ke změně údajů o nájemci leasingu, na místě pronajímatele zůstává stejná společnost. V takovém případě souhlasíte s placením a výší měsíčních leasingových splátek a původní majitel po vás nebude chtít žádné další poplatky za přenechání leasingu na vaše jméno. Jedinou odpovědnost budete mít po podpisu smlouvy k leasingové společnosti. Pokud si říkáte, že je tento obchod pro původního majitele nevýhodný, máte jen částečně pravdu. Ať už z jakýchkoliv důvodů si nemohl dovolit splácet pravidelné splátky, tato povinnost po přenechání leasingu vám pro něj odpadá. Na druhé straně již zaplatil nějaké splátky za vůz, který mu ve skutečnosti už nikdy nebude patřit.

Výhody převzetí leasingu bez odstupného pro všechny strany

Převzetí leasingu auta bez odstupného je však v jistém smyslu výhodný pro všechny strany. Vy získáte nový automobil za daleko výhodnější cenu, než kdybyste si jej rozhodli pořídit v autobazaru nebo od soukromého prodejce. Pro původního majitele odpadá břemeno v podobě pravidelného splácení leasingu. A leasingová společnost neztratí prakticky nic. Pro ni změna nájemce není až tak podstatná, pokud budou splátky včas hrazeny. Leasingová společnost však bude od vás chtít splnit jednu podmínku. Musíte jí prokázat svou bonitu. Tedy zajistit potvrzení o vašich příjmech a potvrdit tak, že jste schopni splácet leasingové splátky.

Než smlouvu o převzetí leasingu bez odstupného podepíšete, dobře si ji pročtěte

Před samotným podpisem si důkladně prostudujte leasingovou smlouvu, která by měla jasně definovat základní závazky obou smluvních stran. Zaměřte se na platební podmínky. Zejména na výši leasingových splátek a termíny jejich splatnosti. A podívejte se také na podmínky předání předmětu leasingu do vašeho výhradního užívání. Převzetí leasingu bez odstupného je poměrně snadná záležitost a jedna z možností k získání vysněného automobilu. Může být vyřízeno jak v autobazaru, tak i pouze prostřednictvím fyzické osoby.

Leasing není vhodný pro každého, snadno se můžete dostat do problémů

Ještě před uzavřením smlouvy byste si měli spočítat, jestli se vám vyplatí splácet leasing nebo si raději koupit automobil jiným způsobem. I když byste neplatili odstupné původnímu majiteli, je třeba vzít v úvahu, že leasingové společnosti mají často nastaveny vysoké měsíční splátky. Nemožností jejich hrazení byste se mohli připravit o vozidlo.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,
  1. Adolf says:

    převezmu leazing do 3000 měsíčně

  2. Pospisil says:

    Prevezmu leazing do 6000kc mesicne.

  3. Roman says:

    Prenecham Chevrolet Captiva splátka 4200 na necelých pět let.

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.