Nepochybně jste zaznamenali, že se na internetu množí inzeráty na přenechání leasingu bez odstupného. V dnešní době se již nejedná o žádnou novinku, jedná se spíše o běžnou praxi. Toto převzetí může být vedeno nejenom prostřednictvím autobazaru ale i fyzické osoby. Na co si dát pozor před podpisem smlouvy, a vyplatí se vůbec pořízení automobilu tímto způsobem?

Stále častěji se objevují případy, kdy si lidé vzali auto na leasing, několik let jej poctivě spláceli, ale najednou se ocitli v tíživé ekonomické situaci, a tak byli nuceni se takovéhoto vozu zbavit. Tito majitelé vozidel často nepožadují žádné odstupné a auto na leasing vám přenechají prakticky zdarma. Vy tak získáte vůz za výhodnou cenu. Původní majitel se zase zbaví povinných měsíčních splátek, které si už nemohl dovolit splácet. Jisté výhody jsou tedy na obou stranách. Přenechání leasingu je vlastně převod leasingové smlouvy z jedné osoby/firmy na jinou. Předmět pořízený na leasing je možné převést na novou osobu/firmu, ta však musí splňovat jisté požadavky (na bonitu, zajištění, atd.). Převod leasingu podléhá stejnému schvalovacímu procesu jako nová leasingová smlouva.

K přenechání leasingu je nutné doložit potvrzení o příjmech

Po podpisu smlouvy a vyřízení veškerých formalit budete měsíční leasingové splátky splácet již vy. Leasing se však spíše vyplatí pro podnikatele nebo firmy, které mají možnost odpočtu daní. Pokud se obáváte, jestli by vám přenechání leasingových splátek nemusela schválit leasingová společnost, vaše obavy jsou zcela zbytečné. Společnosti v tomto přenechání nevidí žádný problém. Je jim prakticky jedno, kdo bude splácet měsíční splátky, hlavně pokud budou řádně placeny. Jednu podmínku však musíte splnit. Je třeba prokázat vaši bonitu, tedy potvrzení o vašich příjmech, že jste schopni leasing splatit.

Před podpisem smlouvy o přenechání leasingu vůz důkladně zkontrolujte

Před samotným nákupem byste si měli podrobně prohlédnout, jaký vůz si vlastně pořizujete. Pozor například na skryté vady. Po podpisu smlouvy bude již na jakékoliv reklamace pozdě. S prohlídkou nespěchejte. V případě, že vozům příliš nerozumíte, přizvěte si odborníka, který zkontroluje auto po technické stránce. Zkušební jízda by měla být samozřejmostí. Až poté, co si budete jisti, že je automobil v pořádku, můžete přistoupit k podpisu smlouvy.

Podrobně si prostudujte i leasingovou smlouvu, abyste věděli, k čemu se vlastně upisujete. Mělo by být zcela jasné, kolik splátek chybí doplatit včetně jejich výše. Pokud jste se ujistili, že smlouva nemá žádné skryté „pasti“ a technický stav vozidla se vám zdá také dobrý, neváhejte tedy s podpisem. Naskytla se vám jedinečná příležitost, jak získat váš vysněný vůz za podstatně nižší cenu, než kdybyste si jej kupovali v některém autobazaru nebo do soukromníka.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.