Nákup nového automobilu není úplně levnou záležitostí. Co je nutné vzít v úvahu při výběru ze dvou nejvíce používaných možností? Pojďte zjistit, jestli se vám více vyplatí leasing nebo přímo půjčka na auto.

Celková výše ceny

Je lepší leasing nebo úvěr? To je otázka, na kterou nemusí být tak jednoduché nalézt odpověď. Hlavním faktorem, který ovlivňuje způsoby financování, je cena vozidla. Je velký rozdíl mezi automobilem za více než milion korun a vozidlem, které stojí okolo 500 tisíc korun. Právě tento faktor významně ovlivňuje to, jestli budete schopni dosáhnout na požadovanou půjčku s výhodnými podmínkami. Pokud ne, je jasné, že lepším řešením bude leasing.

Účel nákupu a používání vozidla

Dalším ukazatelem, který vás nasměruje buď na cestu leasingu, nebo půjčky, je účel nákupu vozidla a jeho plánované využití. Firemní vozy jsou často pořizovány právě na leasing, kdy by přímé zakoupení všech vozidel pro zajištění dostatečného vozového parku bylo pro společnost příliš velkým výdajem. Většinou platí, že po financování ve formě leasingu sahají i OSVČ. Naopak pro osobní účely, kdy předpokládáme, že nám auto dlouho vydrží, jsou častým jevem přímo půjčky, kdy se zákazník omezí na výběr takového vozu, který by si mohl skutečně dovolit.

Auto

Jednoduše si propočítejte, co vás vyjde výhodněji

Půjčka na auto pro vás může být velmi výhodná v případě, že jste bonitní klienti a můžete doložit své příjmy, nemáte záznam v registru dlužníků a případně máte vhodnou zástavu o odpovídající hodnotě. Vždy platí, že je dobré projít si všechny nabídky úvěrů, na jaké můžete dosáhnout. Následně vyberte tu nejvýhodnější a porovnejte ji s nabídkami leasingu. V úvahu nezapomeňte vzít ani různé poplatky.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.