Traktor je nenahraditelným pomocníkem v nejrůznějších oblastech, jako je lesnictví, zemědělství, stavebnictví nebo zemní práce. Příjemná je hlavně variabilita a možnost jakéhokoliv rozšíření. Pakliže zatoužíte kupříkladu po malém bagru, nemusíte si jej kupovat celý, ale vsadíte na podkop za traktor.

Stejně, jako v zadní části této mechanizace připevňujete techniku libovolného typu, provedete v tomto případě to samé. Na první pohled vypadá klasický traktor, jako traktorbagr, který samozřejmě nedosahuje takových možností.

Jaká je výbava podkopu?

Představit si musíte pouze kus bagru, do nějž usedáte za ovládací prvky a máte před sebou rameno se lžicí. Pouze tento prvek techniky je totiž připevněn k traktoru a to za přispění nejméně tří bodů, aby bylo dosaženo maximální pevnosti a stability.

Při práci jednoduše přesednete do zadní části, spustíte opěrné nohy a můžete se pustit do bagrování či nakládání zeminy.

Moderní podkop za traktor je obvykle vybaven ještě posuvem do stran, což zvyšuje použitelnost a lepší manipulaci. Vše funguje za přispění hydrauliky, kterou je nutné napojit na traktor.

Rozšiřte si možnosti bagrování

Podkop za traktor

V základní výbavě této techniky je obvykle lžíce o příslušném rozměru, ať už hladká nebo zubatá. V tomto směru si lze dopřávat i jiné velikosti, jež přijdou vhod právě při prováděných zemních činnostech.

Výjimkou však nejsou ani tyto doplňkové sady.

  • Blokování pozice podkopové jednotky za pomoci hydrauliky
  • Vlastní čerpadlo hydraulického okruhu

Aby vámi zvolený podkop za traktor prováděl přesně to, co má, pohlídejte si některé důležité parametry. Zajímat vás bude určitě hloubkový dosah, šířka rámu či celková hmotnost zařízení. Ta povětšinou úzce souvisí i s  výkonem traktoru, aby bylo zařízení vůbec schopno kvalitně a plnohodnotně pracovat odvádět to, co má.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.