Chcete rozšířit možnosti svého malotraktoru? Rádi byste jej využili k nejrůznějším zemním pracím? Pak je podkop za malotraktor ideální volbou právě pro vás. Pod tímto neurčitým názvem si můžete představit důmyslně upevněné zařízení v zadní části vašeho pracovního stroje, s nímž vybagrujete i nemožné.

Ve své podstatě přeměníte klasický malotraktor na speciální traktorbagr, jen v trochu omezeném a základním vyhotovení, avšak se všemi potřebnými náležitostmi.

Nakládka zeminy na valník a obdobné činnosti se již obejdou bez jakékoliv další techniky.

Provedení moderního podkopu

Ve všech případech jde o závěsné zařízení, s nímž pohodlně přijedete i odjedete. Obvykle jsou tyto doplňky vybaveny tříbodovým zavěšením, které přislibuje určitou pevnost a odolnost. Opomenout samozřejmě nesmíte ani na hydraulické připojení.

Podkopovou lžící pak můžete zeminu nejenom nabírat, ale také bagrovat, a to do přiměřené hloubky odpovídající konkrétnímu modelu. Podkop za malotraktor je vhodné vybírat s přihlédnutím k několika zásadním technickým parametrům.

  • Délka ramene
  • Hloubka výkopu
  • Posuv do stran
  • Úhel otočení
  • Šířka lžíce

Doplňkové příslušenství

Podkop za malotraktor

S nákupem moderního podkopu obvykle získáte i běžný typ lžíce pro nabírání zeminy a bagrování. V tomto směru lze možnosti techniky rozšířit právě dalšími šířkami podkopové lžíce. Kromě té ozubené jsou na trhu i hladké, mnohdy označované, jako svahové. Také s nimi získá podkop za malotraktor daleko širší upotřebení.

Zajímá-li vás, v jaké cenové relaci se pohybují tyto případné moduly za malotraktory, připravte se na investici od 80 000 Kč a výše u nových produktů. Bude-li vaším zájmem i rozšíření podkopových lžic, pak počítejte s investicí kolem 8 000 Kč.

Staňte se nezávislými provozovateli této zemědělské techniky, jež s podkopem vyřeší spoustu práce svépomocí.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.