Jestliže vyrážíte na cestu automobilem, ať už na dovolenou nebo jen navštívit své známé, nezapomeňte si naplánovat trasu. Ušetří vám mnoho času, který byste ztratili případným blouděním či hledáním správného směru.

Letní sezóna dovolených se pomalu blíží a plánování trasy autem je tedy aktuálním tématem. Vyhledání nejvhodnější trasy je však užitečné nejen během dovolených. Naplánujte si ji předem a předejděte tak zbytečnému bloudění. Neboť pokud se přepravujete po vlastní ose, naplánovat vhodnou cestu není většinou tak jednoduché a je třeba se na ni řádně připravit.

Plánovač trasy autem

Plánovačů naleznete na internetu několik. Jejich kvalita se však liší a je jen na vás, pro který se rozhodnete, a který vám bude nejvíce vyhovovat. Plánovač trasy je vhodným pomocníkem zejména při cestování na delší vzdálenosti. Jeho služby však využijete i v situacích, kdy míříte do oblastí, která vám nejsou příliš známá.

V dnešní době můžete využít navigace přímo za jízdy (GPS), v případě že však navigaci nevlastníte, využijte plánovač trasy autem online. Plánování tras pomocí map a atlasů zcela ustoupilo stále se vyvíjející moderní technice.

Využití GPS

GPS navigace vás informuje o průběhu cesty, kam zabočit, které úseky jsou placené, jaká je nejvhodnější či nejkratší trasa. Navigace se různí, některé z nich vám nabízejí například různé pohledy při jízdě (např.: 2D, 3D). Nezapomínejte ani na aktualizace map. Ty nejlevnější GPS navigace se pohybují již od dvou tisíc korun a jejich cena narůstá s funkcemi, které má. GPS si můžete stáhnout i do svého mobilu, informujte se však předem na možnosti aktualizace map.

Plánování trasy před cestou

Jestliže si chcete trasu naplánovat předem, využijte některý z programů, které jsou k tomu určené a naplánujte si trasu online. Použít můžete například mapy od Googlu, které lze používat pro navigování tras po České republice i do zahraničí. Vyberete si nejvhodnější trasu z nabízených možností, u které bývá uvedeno i odhadovaný počet kilometrů a celková doba jízdy.

Plánovače tras fungují na internetu podobně jako GPS navigace do automobilů. Při vyhledávání vložíte pouze místo odjezdu a příjezdu a plánovač vám vyhledá tu nejvhodnější trasu. Uvede i přesnou vzdálenost a počet najetých kilometrů. Při plánování trasy autem můžete využít i voleb pro vyhledání nejkratší a nejrychlejší cesty a vyhnutí se i placeným úsekům, což ocení nejeden řidič.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.