Jestliže jste nesehnali v tuzemských autobazarech, co jste hledali, rozšiřte své hledání i za naše hranice. Například se můžete vydat k našim německým sousedům. Německá vozidla mají, co se týče technického stavu, dobrou pověst a nabídka tamních bazarů je větší než v České republice. Poradíme vám, na které německé portály se zaměřit nebo jaké formality musíte vyřídit před cestou.

Kvalitní vozy v německých autobazarech

České řidiče lákánákup vozidla z Německa především díky nižší ceně, lepšímu technickému stavu a také blízkosti hranic. Kvalita tamějších silnic je také lepší oproti těm našim, což má taktéž vliv na dobrý stav auta. Jediným problémem může být snad jen jazyková bariéra. Pokud si však vůz neplánujete dopravit na naše území po vlastní ose, můžete využít služeb zprostředkovatelských firem, které vyřízení veškerých formalit vyřídí za vás. Vaší jedinou povinností bude si vybrat správný vůz.

Než odjedete domů, nezapomeňte na pár důležitých věcí

Dříve, než se rozhodnete vyjet do Německa, projděte si nabídky německých autobazarů. A pokud jste si již vybrali, můžete se s vozem vydat na cestu domů. Před výjezdem byste však měli pamatovat na několik maličkostí. Za prvé byste měli mít dálniční známku. Dále s novým vozem můžete vyjet na silnici pouze v případě, že má uzavřeno pojištění odpovědnosti. Vůz musí být následně odhlášen na příslušném dopravním inspektorátu, kde obdržíte dočasný technický průkaz a převozní značky. Pokud však vůz plánujete dopravit na vleku, s vyřizováním pojištění nebo převozních značek se nemusíte zaobírat.

Na co si dát při nákupu auta pozor

Než podepíšete jakoukoliv smlouvu, měli byste si předem pročíst veškeré podmínky, které by z ní plynuly. Proto, pokud neovládáte daný jazyk, měli byste si s sebou vzít někoho, kdo vám s vyřizováním veškerých formalit pomůže. Jestliže jste se definitivně rozhodli pro nákup vozidla z Německa, využijte služeb německých internetových autobazarů, kterých se nespočet. Na nabídku se můžete podívat například na serveru www.autoscout24.de, který má tu výhodu, že si jej můžete prohlédnout i v české verzi. Tady si můžete zadat kritéria podle značky, modelu, ceny, apod. Stránky www.mobile.de jsou další z možností, kde můžete natrefit na svůj vysněný automobil. A navíc si můžete nabídku prohlédnout v češtině.

Německé autobazary nabízejí řadu kvalitních vozů, které byste u nás hledali těžce. Pokud hledáte kvalitu za dobrou cenu, nebojte se dovozu auta ze zahraničí. Německo je blízko, náklady na dopravu vás tudíž příliš nezatíží. Jedinou povinností je sjednání si pojištění a přepravních značek, což vás bude stát cca 100 euro. Ve výsledku po sečtení všech nákladů zaplatíte za kvalitní ojeté vozidlo z Německa méně, než by vás stálo jeho pořízení v některém z českých autobazarů.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.