Motocykl je jistě snem mnohých mužů a v dnešní době také žen. Rozhodnete-li se k realizaci této tužby, měli byste konkrétní model pořizovat s čistou hlavou. Nechte emoce doma a soustřeďte se na důkladnou prohlídku technického stavu, ať nešlápnete vedle.

Součástí takového obchodu je i kupní smlouva na motorku, jež hraje velkou roli. Prostřednictvím ní můžete ošetřit některé věci, které se vám mohou hodit v budoucnu, kdy narazíte na nekalé jednání obchodníka nebo skryté vady.

Základní podoba kupní smlouvy

Každý dokument tohoto typu musí obsahovat iniciály kupujícího a prodávajícího, a to včetně rodného čísla a čísla občanského průkazu. Adresa je samozřejmostí, telefonní kontakt praktickou věcí.

V samotném předmětu smlouvy je nutné uvést, o co se jedná, respektive vypsat ty nejzákladnější parametry.

  • Kupní smlouva na motorku

    Tovární značka a typ

  • Výrobní číslo rámu a motoru
  • SPZ a číslo TP
  • Rok výroby a barvu

Následuje úsek zmiňující cenu a fakt, že peníze jsou předány při podpisu kupní smlouvy na motorku, a to včetně příslušného počtu klíčů.

Doplňkové údaje kupní smlouvy

Pakliže chcete být skutečně důslední, určitě do smlouvy zaneste i reálný stav motocyklu. Na mysli máme především počet najetých kilometrů, stav motoru, spojky, převodovky, brzd, rámu, pružin, laku, akumulátoru, pneumatik a ostatních částí. Za zmínku stojí i počet předchozích majitelů v TP.

Kupní smlouva na motocykl obsahuje zmínku o tom, že je vytištěna a podepsána ve dvou vyhotoveních, z nichž jedno si nechává prodávající a druhé kupující.

Vyrazíte-li pro vaši vysněnou motorku, připravte si tuto listinu s dostatečným předstihem a výše uvedenými informace. Vyvarujete se jakýmkoliv následným problémům. Jde ve své podstatě o jistou pojistku, z níž lze poměrně jednoduše vyčíst vše důležité týkající se vámi uzavřeného obchodu.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.