Přistihli jste se, že za traktorem vozítek na velkém vleku stále méně nákladu? Potom tuto přívěsnou techniku nahraďte dalším zařízením, které bude flexibilnější a efektivnější. Ano, je to kára za traktor. Ta je schopna pojmout o něco méně věcí, avšak je daleko skladnější a lépe se s ní bude zacházet, ať už jde o couvání či jiné procesy.

Tento doplněk může samozřejmě nabývat mnohých podob. Mezi největší odlišnosti patří určitě rozměrové provedení, s nímž souvisí i počet kol. Obvykle jde o dvoukolou káru, popřípadě čtyřkolou, která má všechna kola uprostřed. Prostřednictvím takové techniky navýšíte nosnost káry.

Jak vybrat vhodnou káru za traktor?

Nežli přistoupíte k výběru ideálního modelu, měli byste si odpovědět na několik otázek týkajících se samotného provozu.

  • Co chcete převážet? – Z vaší odpovědi vyplyne požadavek na velikost káry a zároveň na celkovou nosnost, jež je také zásadním parametrem.
  • Pevná či hydraulická kára? – Budete náklad vysýpat ručně nebo dáte raději přednost hydraulice a vše provedete z pohodlí kabiny traktoru?
  • Potřebujete doplňkové příslušenství? – Rozmyslete si dopředu, zda na káře budete kromě materiálu vozit třeba lehkou stavební mechanizaci a jinou techniku. V tom případě by nová kára za traktor měla být obohacena i o další doplňky, které lze dokoupit například v budoucnu.

Kára za traktor

Výše pořizovacích nákladů

I cena je samozřejmě rozhodujícím faktorem, jaké značce či provedení dáte přednost. Pakliže nejste nároční, vyjde vás starší kára za traktor klidně na 10 000 Kč. Musíte však počítat s tím, že to bude domácí výroba s omezenou možností provozu. Potřebujete-li s károu jezdit i po normálních komunikacích, připravte si 50 000 Kč a výše za nová a multifunkční zařízení, s nimiž bude práce radostí a potěšením.

Kvalitní kára bude mít ve vašem vozovém patru své místo.

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.