Nákup automobilu z exekuce je další neméně zajímavou možností, jak si pořídit ojetý vůz za finančně lákavou cenu. Přečtěte si, kde se můžete podívat na nabídku vozidel z exekucí, jak probíhají exekuční dražby automobilů nebo co předchází samotné exekuci.

Kontrola technického stavu před dražbou

Na stránkách exekučních portálů si můžete prohlédnout nabídku zabavených vozidel, které jdou následně do dražby. Samozřejmě před samotnou dražbou je zájemcům určen jeden den, kdy si mohou přijít prohlédnout vybraný vůz, abyste tak nekupovali „zajíce v pytli“. Je třeba zkontrolovat technický stav daného vozidla a provést řádnou prohlídku, abyste po nákupu nebyli nemile překvapeni.

Jak probíhá samotná dražba

Osoba, která povede celý proces dražby, by měla jejím účastníkům nejdříve objasnit pravidla samotného dražení, aby nedocházelo ke zbytečným omylům. Každý zájemce obdrží určité číslo, díky kterému může přihazovat během dražby. Přihazování probíhá tak, že zvedné přidělené číslo a uvede nabízenou cenu. Nejnižší podání je vyvolávací cena. O dražby má však zájem čím dál více lidí, měli byste tedy počítat s tím, že za tuto sumu si obvykle vůz domů neodvezete a je třeba mít u sebe dostatek finanční rezervy v případě, že máte o dražený vůz skutečný zájem. I po přihazování k vyvolávací ceně se však stále vyplatí vůz koupit, neboť jeho cena zůstává i tak nižší, než kdybyste si jej pořídili například v autobazaru.

Co předchází exekuci a následné dražbě

Když někdo někomu dluží, věřitel se musí v takovém případě obrátit na soud, aby získal exekuční titul. Soud následně rozhodne, jestli dluh existuje a určí lhůtu pro jeho splacení. Pokud jej dlužník nesplatí, rozhodnutí soudu se stává vykonatelným, vybranému soudnímu exekutorovi je doručeno usnesení soudu o nařízení exekuce a pověření k jejímu provedení. K zabavení vozidla a k jeho dražbě dochází, když nebylo možno získat peníze k uhrazení dluhu jiným způsobem.

Kdo je exekutor

Soudní exekutor je ministrem jmenovaný a státem pověřený k výkonu exekuční činnosti. Stát na něj deleguje určité pravomoci a vybavuje ho zákonnými prostředky k vymáhání dluhu. Soudního exekutora poznáte podle kovového odznaku. Jen zřídka se však stane, že za dlužníkem přijde přímo soudní exekutor. Bude to spíše jeho zaměstnanec – vykonavatel, který se musí prokázat průkazem, musí mít také pověření soudu a exekuční příkaz.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.