Rakousko se řadí mezi českými motoristy k jedné z nejoblíbenějších zemí pro dovoz automobilů. Důvodem je především jeho blízká vzdálenost od českých hranic a také lepší technický stav tamějších vozidel.

Rakouská auta by se kvalitou dala srovnat s těmi německými. Rakušané se o své vozy lépe starají a také je mění častěji než Češi. Z tohoto důvodu můžete v rakouských autobazarech najít lépe udržovaná vozidla a za nižší cenu než je tomu u nás.

Za dovoz auta z Rakouska žádné clo

Chcete si vůz dovést po vlastní ose? Měli byste vědět, že za dovoz aut z Rakouska neplatíte clo ani DPH (to uhradíte na našem území). Jestliže jste si již vybrali vůz, můžete plánovat cestu (nezapomeňte na dálniční známku). Poté, co dorazíte na místo prodeje a následně uzavřete kupní smlouvu s prodejcem, začíná pro vás veškeré papírování. Nejdříve musíte odhlásit vozidlo na tamním úřadu. Až po jeho odhlášení můžete s autem odjet. Než však vyjedete, musíte si vyřídit převozní značky do České republiky včetně krátkodobého pojištění (cca 150 euro, neplatí v případě, že si vůz povezete na odtahovce nebo vleku). Pamatujte i na dálniční známku v případě, že ji vůz nemá. Po dovezení vozidla na naše území byste měli první navštívit STK (za prohlídku včetně měření emisí zaplatíte cca pět tisíc korun). Nezapomeňte na zřízení povinného ručení. A na závěr přihlaste vůz na příslušném dopravním inspektorátu.

O dovoz auta z Rakouska můžete požádat specializovanou firmu

Pokud si vůz nechcete dovést po vlastní ose, další z možností je využití zprostředkovatelské firmy, která vám nejen doveze vybraný vůz, ale zároveň za vás vyřídí veškeré formality (STK, přihlášení, apod.). Dovozem aut z Rakouska se zabývá například firmy Autozoo (www.autozoo.cz) nebo Simix (www.simix.cz).

Zprostředkovatelské firmy vám dávají na výběr z více možností. Buď jim řeknete, jaké vozidlo si přejete a oni vám učiní nabídku. Po vybrání vozu sepíšete závaznou objednávku a zaplatíte zálohu za vůz. Následně vám firma doveze auto z Rakouska do ČR, vyřídí veškeré formality a může dojít k předání. Další z možností je, že si vozidlo vyberete sami a firmu kontaktujete, aby vám pomohla s jeho dovozem na naše území (vy si vůz vyberete, firma telefonicky prověří veškeré náležitosti týkající se prodeje, zajistí tlumočení a dopraví vás na místo prodeje). Za spolujízdu do Rakouska zaplatíte cca tři tisíce korun (cena je uváděna bez dálniční známky a pohonných hmot).

Dovoz auta z Rakouska se vyplatí

Ceny vozidel v Rakousku bývají většinou nižší než u nás, a i když zaplatíte poplatky zprostředkovatelské firmě, jejich dovoz se vám stále vyplatí. Vozy jsou nejen v dobrém technickém stavu, ale zároveň bývají často vybaveny nejvyšším možným komfortem. Dovoz aut z Rakouska je mezi českými řidiči oblíbený stejně jako například z Německa. Rozdíl je pouze v tom, že v rakouských bazarech je poměrně nižší výběr nových i ojetých vozů.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.