Zajímáte se o dovezení auta z Anglie? V tomto článku vám poradíme, které firmy zprostředkovávají jejich dovoz, kolik zaplatíte na poplatcích a jestli se vůbec jejich nákup vyplatí.

Chcete kvalitní vůz? Dovezte si auto z Anglie

Řada zákazníků se obrací na anglické trhy z důvodu lepšího technického stavu vozidel, většího výběru oproti České republice a také tam naleznete vozy, které u nás nejsou běžně k dostání. Z Anglie si nemusíte nechat dovést jen nový vůz. Tato země je výhodná pro nákup náhradních dílů nebo bouraných aut, které slouží právě na náhradní díly. Výhody anglických automobilů tkví především v tom, že nejsou v zimním období vystavovány takovému množství chemikálií a soli jako u nás, neboť tamější zimy jsou mírnější. Hlavní nevýhodou je však volant na opačné straně, protože v Anglii se jezdí vlevo.

S dovozem pomohou specializované společnosti

Firmy specializující se na dovoz aut z Anglie se o převoz auta kompletně postarají, nemusíte si prakticky s ničím dělat starosti. Díky jejich zkušenostem je celý proces nákupu a následného dovozu mnohdy rychlejší a jednodušší. Komplikace nastávají například kvůli neznalosti angličtiny, kdy vám nemusí být doručeny všechny potřebné formuláře, což by vám při oslovení firmy nehrozilo. Jejich poplatek za zprostředkování je ve většině případů pevný, nejedná se tedy o procentuální částku z ceny auta.

Vůz do deseti dnů u vás doma

Pokud chcete zprostředkovat dovoz aut z Anglie, vybírejte jen prověřené firmy. Ty často nabízejí tyto služby – vůz si vyberete přes specializovanou firmu, nebo si jej najdete sami a firma vám pomůže s jeho dopravou. Touto činností se u nás zabývá například www.autazanglie.cz. Na jejich stránkách vyplníte nezávazný dotazník a na základě jejich nabídky se rozhodnete, jestli jejich služby využijete, nebo ne. Dovezený vůz vám bude dopraven (počítejte s časovou lhůtou deseti dnů) až na konkrétní místo v ČR. Na tuto firmu se můžete obracet i v případě, že byste chtěli zakoupit vůz sami, například na aukčním portálu www.ebay.com (pomohou vám s nákupem i dopravou). Za dopravu vybraného vozu do České republiky zaplatíte 11 – 18 tisíc korun.

Další firmou, jež se zabývá dovozem aut z Anglie, je Autozoo (www.autozoo.cz). Tato firma se specializuje především na dovoz havarovaných automobilů, jež jsou určeny na náhradní díly. Pokud vlastníte servis, můžete si z Anglie nechat dovést levné díly, díky kterým zajistíte opravy vašim zákazníkům.

Nezapomeňte, že všechna vozidla, která jsou do České republiky dovezena, musí projít technickou kontrolou (cena cca 5 000 Kč včetně měření emisí), což zajišťuje i zprostředkovatelská firma. Výjimku tvoří bourané vozy, které sice musíte přihlásit na sebe, ale nemůžete s nimi jezdit po pozemních komunikacích, tak vám odpadá návštěva na STK. Další výjimku představují automobily, které jsou považovány za veterány a nesplňují tudíž platné normy pro provoz u nás. Jestliže je vůz nový a není považován za veterána, je potřeba, aby byl upraven pro provoz u nás.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.