Na internetu naleznete nepřebernou nabídku bouraných automobilů, které jsou nabízeny na prodej. Koupě nabouraného auta je noční můrou nejednoho řidiče. Řada lidí však kupuje tato vozidla na náhradní díly nebo za účelem jejich opravy a následného prodeje. Nebo v případě dopravní nehody se je často snaží prodat na místo jejich opravy. Co se vyplatí více?

Rozsah poškození

Pokud si kupujete havarované vozidlo, ať už za jakýmkoliv účelem, měli byste se ještě před samotným nákupem seznámit s tím, jak jsou jeho poškození závažná, abyste věděli, jaký bude mít vozidlo vliv na bezpečnost nebo provoz.

Výkup havarovaných vozidel

Jestliže jste bourali s vaším vozidlem, na internetu existuje řada firem, které vykupují havarovaná auta. Pokud se rozhodnete využít jejich služeb a nechcete investovat do opravy, můžete se tak zbavit vašeho bouraného vozu. Firmy často vykupují nejen osobní automobily, ale i terénní 4×4, užitková a nákladní auta, motocykly, vysokozdvižné vozíky, bagry, traktory a jiné stavební stroje. Ocení váš vůz a platbu provedou na místě v hotovosti. Navíc odhlásí váš havarovaný automobil na příslušném registru vozidel a odvezou vám jej ve většině případů zdarma.

Kdy se vyplatí prodat bourané vozidlo

Jestliže jste zavinili nehodu a neměli jste sjednané havarijní pojištění, od pojišťovny nečekejte žádnou finanční pomoc. V tomto případě byste si museli veškerou opravu uhradit sami a zůstává otázkou, o jak velkou škodu se jedná a jestli se vyplatí jeho následná oprava. Pokud byste však byli obětí nehody, dostanete náhradu škody z povinného ručení viníka. Existují pak dvě možnosti vyplacení peněz. Buď si vůz necháte opravit v doporučeném servisu nebo si jej opravíte sami. V tomto případě vám pracovník pojišťovny prohlédne vůz a následně vám pošle cenový návrh.

Měli byste vzít v úvahu, že v případě havárie dostanete cenu části auta, případně celého, jakou mělo v době před havárii. Nikdy nedostanete více, než jaká byla skutečná cena. A navíc až budete chtít prodat vaše vozidlo, bouračka značně snižuje jeho cenu, a v případě prodeje do autobazaru vám nabídnou méně, než v případě, že by vůz nebyl bouraný. Navíc vám také hrozí, že v servisu mohou použít levnější náhradní díly. Je tedy otázkou, jestli se vyplatí prodat bourané auto.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,
 1. Petr Váchal says:

  Dobrý den. Mám nabouranýho Renault Megane a potřeboval bych se ho zbavit. Má nabouraný bok a střechu, motor je v pořádku. Kolik by jste mi za něj nabídly???

  Renault Megane I
  1999
  1,6l 16V 79kw – v pořádku
  124.000km
  cena: cca 10.000kč

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.