Jak vysoká pokuta hrozí zaměstnavateli, který zanedbá pravidelné školení zaměstnanců – tzv. „řidičů referentů“? Až dva miliony korun. Kdo přesně by se měl školení účastnit a jak ušetřit nemalou částku? Nepřestávejte číst a dozvíte se to.

Kdo je řidič „referent“?

V platné legislativě se s tento zažitý termín neobjevuje, ale používá se pro označení zaměstnanců, kteří by měli pravidelně absolvovat školení pro řidiče. Jedná se o všechny osoby usedající ve své pracovní době za volant motorového vozidla do 3,5 tuny, a to bez ohledu na to, zda jde o vlastní nebo firemní dopravní prostředek.

Školení řidičů

Dále je třeba rozlišovat mezi řidičem referentem a profesionálním řidičem (ten absolvuje jiné školení řidičů a musí disponovat profesním průkazem).

Proč je školení řidičů důležité?

V rámci pravidelného proškolování se zaměstnanci seznamují s novinkami v oblasti silničního provozu, ale také se zásadami bezpečné jízdy, ekonomickou jízdou a dalšími důležitými tématy. Správně koncipované školení je přínosné jak pro řidiče, tak pro firmu.

Opravdu vždy hrozí tak vysoká pokuta?

Přestože policisté po řidičích obvykle nevyžadují referentský průkaz, k problému může dojít v případě dopravní nehody. Proškolení by také zajímalo pojišťovnu a Státní úřad inspekce práce. Podle nejhoršího scénáře by firma skutečně mohla dostat pokutu ve výši 2 milionů korun.

Jaké jsou výhody online školení?

V posledních letech jeví zaměstnavatelé enormní zájem o školení pro řidiče online. Oproti prezenční formě je mnohem levnější a nekomplikuje chod firmy, protože se zaměstnanci nemusí dostavit na přednášku hromadně.

Ukázka z online školení řidičů
Ukázka z online školení řidičů

Online školení je zároveň mnohem zábavnější, protože obsahuje množství interaktivních prvků. Přesvědčit se o tom můžete třeba hned teď – vyzkoušejte si zdarma demoverzi na www.king-skoleni.cz.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.