Nákladní automobil je typem užitkového automobilu, který slouží pro přepravu nákladu. V autobazarech si můžete pořídit menší vozy s nosností několika tun, až po větší vozidla s návěsy nebo přívěsy. Výběr je široký, stačí si vybrat podle potřeby a použitelnosti.

Nákladní vozidlo můžete vybírat online

Řada autobazarů nabízí nepřeberné množství ojetých nákladních vozidel. Vybírat můžete i z on-line nabídky, kterou si můžete zobrazit podle zadaných kritérií – ceny, roku výroby, značky, modelu, stavu, výkonu, apod. V kategorii nákladních vozů některých autobazarů si zákazníci mohou vybírat jak z těžkých vozidel domácí produkce, tak z hlavních evropských výrobců automobilů této kategorie. Nejčastěji zastoupenými typy jsou Liaz a Tatra, u zahraničních značek pak převládají Mercedes Benz, Scania, Renault, Man či Iveco. Řada bazarů nabízí také služby, kdy si na základě individuálních požadavků zákazníka a po vzájemné dohodě je možné zajistit nákup i přesně vybraného a specifického vozidla v zahraničí.

Specializované autobazary nákladních vozidel

V České republice ale i v Evropě existuje mnoho vozových parků s nepřeberným množstvím nákladních vozidel a kamiónů. Mezi jednu z neprodávanějších značek se řadí DAF od firmy Neva Group. V roce 2010 se stal DAF nejprodávanější značkou užitkových automobilů u nás především díky nízké spotřebě a jízdním vlastnostem. Neva Group s. r. o. nabízí nové i ojeté vozy v kategoriích od malých rozvážkových vozů DAF FA LF45 až po velké silniční tahače DAF FT XF105 s celkovou hmotností 42 t. Jedním z autobazarů nabízející nákladní vozidla je například Golem, který je jedním z největších specializovaných bazarů ve východočeském regionu. Zaměřuje se na výkup a prodej nákladních vozidel, dodávek, tahačů, speciálních těžkých vozidel, návěsů a přívěsů. Nabízí vozy předních evropských výrobců, např.: Tatra, Scania, Avia, Iveco, Mercedes Benz, Liaz, Renault, Man, atd. Další firmou, která se zaměřuje na prodej a nákup nákladních vozidel, patří PAMID , v. o. s. Zde naleznete použité nákladní, přípojné i užitkové automobily. Najdete tady vozy značky Iveco, Tatra, Nissan, Multicary… K prodeji jsou k dispozici i náhradní díly na nákladní auta.

Značka Tatra je stále oblíbená

Mezi nejznámější a nejrozšířenější značky nákladních aut se řadí Tatra. Tato společnost byla založena v roce 1850 v Kopřivnici a řadí se mezi jednu z nejstarších automobilek na světě. První nákladní automobil byl vyroben roku 1898. Osmdesát procent vozů Tatra je určeno na export, nejčastěji do Ruska, Austrálie nebo Indie. Další společností zabývající se výrobou nákladních vozidel je Scania, která vznikla roku 1891. V České republice působí od roku 1994 a v roce 2000 vyrobila již milióntý nákladní vůz.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.