Auta z exekuce představují jednu z možností na získání kvalitního vozu za příznivou cenu. Všechno má však své výhody a nevýhody. Na co si dát pozor při koupi vozidla z exekuce?

Vozidlo si prověřte v evidenci exekucí

Až se budete rozhodovat o koupi vozidla v autobazaru, měli byste si zjistit, jestli na něj nebyla uvalena exekuce. V takovém případě by vám jej totiž mohli zabavit. Majetek v exekuci má stále více lidí, takže pravděpodobnost, že natrefíte na takový vůz, je značně vysoká. Pokud je na někoho uvalena exekuce, nesmí nakládat se svým majetkem (například prodat vůz do autobazaru). Proto by mělo být před výkupem automobilu zcela automatické zkontrolovat jej v centrální evidenci exekucí. Jestliže si takovéto auto koupíte, kupní smlouva je potom neplatná. Přístup do centrální evidence exekucí je možný na webových stránkách ceecr.cz, kde si můžete vozidlo sami prověřit. Pokud koupíte vozidlo v exekuci, hrozí, že o něj přijdete a peníze budete muset vymáhat zpět. Kupní cenu vám musí uhradit exekuovaný dlužník, ovšem zůstává otázkou, jestli bude mít dostatek finančních prostředků na její uhrazení.

Když exekutor zabaví automobil, bude se jej snažit co nejdříve prodat. Aby toho docílil, podstatně sníží prodejní cenu, případně nabídne slevu. Prodej těchto aut probíhá formou dražby (tato metoda je stále častější), ale může být zvolena i jiná forma prodeje. Na stránkách exekutorských úřadů si můžete prohlédnout nabídku zabavených vozidel. Měli byste si o vozidle zjistit veškeré informace, včetně jeho technického stavu a na základě těchto informací pak stanovit cenu, za kterou byste byli ochotni si vůz pořídit. Před nákupem byste si však měli být zcela jisti, že exekuce byla řádně ukončena a s dlužníkem neprobíhá spor. Pokud by nebyly všechny spory ukončeny, nákupu vozu se raději vyhněte. Mohlo by vám být později zabaveno a vy byste skončili bez peněz i bez nového vozidla.

Jak probíhá dražba vozu

Rozhodli jste se účastnit dražby a nevíte jak probíhá? Exekutor vypíše její termín. Nechá se udělat znalecký posudek na daný vůz a na jeho základě se stanoví vyvolávací cena. Většinou se stanovuje jako polovina odhadní ceny, kterou stanoví profesionální odhadce. Dražba je však stále populárnější a zájem o auta z exekuce je velký. Vozidlo tedy téměř nikdy nepořídíte pouze za vyvolávací cenu, a tak je třeba počítat s tím, že cena ještě vzroste. Vydražené auto je třeba zaplatit ihned po dražbě. V poslední době nákup vozů z exekuce stále přibývá a není se čemu divit. Pokud byla exekuce řádně ukončena, máte možnost získat vozidlo za zlomek původní ceny. Podívejte se na nabídku na exekučních stránkách a již brzy můžete být majitelem nového vozidla za zajímavou cenu.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,
  1. miroslav says:

    Chtel bych se zucasnit drazby

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.